MHP İL BAŞKANI BAKİ ERSOY: “LİDER NEREDEYSE ÜLKÜCÜ HAREKET ORADADIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy yaptığı yazılı açıklamada ülkücü hareket mensuplarının dün olduğu gibi bundan sonra da MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin emrinde ve beraberinde olacağını kaydetti.

Açıklamasında son günlerde yaşanan “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” tartışmalarının Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden yürütülmeye çalıştığını belirten İl Başkanı Baki Ersoy, ülkücülerin bu oyuna gelmemesi gerektiğini belirtti. Baki Ersoy “ Meclis’te onaylanan ve yakın gelecekte halkoyuna sunulacak olan sistem değişikliği hakkındaki görüşler ısrarla milliyetçi-ülkücü hareket camiası üzerinden yürütülmeye çalışılmaktadır. Hâlbuki referandumda MHP değil, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” oylanacaktır. Aklı başında her insan bunun farkındadır. Fakat ısrarla milliyetçi-ülkücü hareket mensupları arasına nifak tohumları serpmek isteyen dimağlar, bu niyetlerini gerçekleştirebilmek maksadıyla ısrarla çabalamaktadır. Yazılı, görsel ve sosyal medya aracılığıyla ülkücüleri birbirine düşürmek isteyenlere açık ve net bir şekilde ifade etmek isterim ki, ülkücü hareketin lideri neredeyse ülkücü harekette ordadır. Anlamayanlar için tane tane ve hece hece tekrarlamam gerekirse, teşkilatımız ve ülkücü hareketin neferleri bilge liderimiz Devlet Bahçeli izinde ve beraberindedir. Gerek kamuoyu gerekse Milliyetçi Hareket Partisi mensubu olan herkes bunu iyice idrak etmelidir.” dedi.

GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.