MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZDEMİR, AK PARTİ VEKİLLERİNİ UYARDI !!!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin  Ak Parti milletvekili adaylarına yönelik yaptığı “Kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin “ açıklaması üzerine MHP Kayseri Milletvekili 1. Sıra Adayı İsmail Özdemir’de bir açıklama yaparak Cumhur İttifakı konusunda değerlendirmelerde bulundu. Özdemir, Ak Parti milletvekili adaylarına seslenerek “Kripto kalmış çevrelerin sözleriyle hareket etmek yerine, Sayın Cumhurbaşkanımızın görüş ve ölçülerini esas alsınlar” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran’da Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda düzenlenen ’24 Haziran Yeni Bir Doğuş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Neden, Nasıl’ temalı Kayseri Bölge Toplantısı’na katılmıştı. Bahçeli konuşmasının sonunda sert sözlerle Ak Parti milletvekillerini uyararak “Kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin. MHP üzerinden oyun oynamaya kalkmayın” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Bahçeli’nin Türkiye gündemine oturan bu sözlerin ardından MHP Kayseri Milletvekili 1. Sıra Adayı İsmail Özdemir’de bir açıklama yaparak Ak Parti Vekil Adaylarını uyardı.

Özdemir, “Sayın  Genel Başkanımızın ikazları malum herkes tarafından görüldü ve Türkiye’nin gündeminde yer aldı. Cumhur ittifakını oluşturan süreci Türkiye nasıl yaşadı bunu hep beraber müşade ettik. Milliyetçi Hareket Partisi böylesine bir süreçte üstün fedakarlık göstermiş bir siyasi partidir. Birileri Türkiye’de böyle bir dönem içinde özellikle Adalet ve Kalkınma partisi bünyesinden başlamak üzere tırnak içerisinde söylüyorum ‘Kripto kalmış çevrelerin düşünceleri ve sözleri ile hareket etmek yerine kendilerine Adalet ve Kalkınma Partili diyorlarsa Sayın Cumhurbaşkanımızın görüş ve ölçülerini esas almaları lazım. Bu da herhalde Adalet ve Kalkınma Partisi’nde bulunan bütün milletvekili adaylarını ve mensuplarını kapsar.” dedi.

ÖZDEMİR : KİMSE YANLIŞ YOLLARA SAPMASIN

 MHP Lideri Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarında yer noktası bir değerlendirme yapmadığını ifade eden Vekil Adayı Özdemir, “ Sayın Genel Başkanımız, Cumhur ittifakı noktasında Türkiye hassasiyeti çerçevesinde bu çağrı ve açıklamayı yaptı. O yüzden Milliyetçi ülkücü hareket önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen bir harekettir. Bizler bu anlayışı ortaya koyarken, bu fedakarca yaklaşımı ortaya koyarken, kimse bizim bu tavrımızı yanlış anlamasın yanlışa yormasın, yanlış yollara da sapmasın. Bu sebepten herkesin kendi liderinin düşüncelerini ilkelerini esas alması elzemdir.” İfadelerini kullandı.

“KAYSERİ’DE CUMHUR İTTİFAKI MUAZZAM BİR BAŞARI YAKALAYACAK”

Seçim çalışmalarını da değerlendiren Vekil Adayı Özdemir, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldığını belirterek, “ MHP, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin görüş ve önerilerini esas alarak çalışmalarını sürdürüyor. Bizler bu ölçüde devam diyoruz. Cumhur ittifakının başarılı olması için mücadele ediyoruz. Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizimde aynı şekilde mecliste önümüzde başarılı ve denge ve denetleme faaliyeti icra etmek üzere Türkiye’nin gücüne güç katmak, Türkiye’nin gücünü artırmak, hükümet etme sistemi ile beraber Türkiye’yi daha üst seviyelere taşımak ve sözü geçen ülke konumuna eriştirmek amacıyla Milliyetçi Hareket Partisi vatandaşlarımızdan kendisi için oy ve destek istiyor. Ben Kayseri’de Cumhur ittifakının muazzam bir başarı yakalanacağı kanaatini taşıyorum. Bu ittifakın aynı şekilde Türkiye’ye örnek alacak bir sonuç alacağını da şimdiden düşünüyorum. Bütün bunlarla beraber Milliyetçi Hareket Partisinin geçmiş yıllara oranla başarılı olacağını inancını taşıyorum.” diye konuştu. -kb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.