MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE DERDİNİZ NEDİR?

Türk Eğitim-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Muharrem Çolak, TOP Yayıncılığın“TC. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük” ders kitabında Selanik Hakkında verilen bilgilere ve aynı kitapta Türk ifadesinin yer almamasına tepki gösterdi.

“TC. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük” ders kitabında TOP Yayıncılık yeni bir skandala imza atmıştır. Atatürk’ün doğum yeri Selanik hakkında kentin demografik yapısının çok uluslu ve farklı inançların bir arada olduğu vurgulanmış, çeşitli etnik unsurlar sayılmış fakat TÜRK milleti belirtilmemiştir.  2. Murat zamanında fethedilerek 482 yıl Türk hâkimiyetinde kalmış, hâkim unsuru asırlarca Türk olan ve son Osmanlı Mebusan Meclisinde vatan toprağı sayılan Selanik şehrinde doğmuş, Türk devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında yapılan bilinçaltı uyanıklığını kabul edilemez buluyoruz. Şehit kanıyla alınmış Balkan topraklarındaki Türk varlığını inkâr eden ve Atatürk hakkında genç dimağları şüphe altında bırakma ihtimali bulunan bu anlayışı kınıyoruz.

         Bahsi geçen kitabın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından toplatılmasını bekliyoruz. Bakanlığın adına yakışan şekilde davranacağını düşünüyoruz.

         Hiçbir çarpıtma Selanik’in ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türklüğünü gölgeleyemez. Atatürk’ün Türk tarihindeki ve Türk milletinin gönlündeki yerini hiçkimse değiştiremez. Bu tür bilinçaltı çabalarıyla Türk çocuklarının atası hakkındaki fikirleri değiştirilemez. Bu yanlışın içinde olanlar Türk milletine hesap vermelidirler.

Kamuoyuna saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.