Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.
ERÜ Rektörlük binası önünde düzenlenen törende Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra saat 09:05’te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşuna geçildi. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile tören sona erdi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün düşmanlardan arındırılmış, büyük bir devlet bıraktığını söyleyen ERÜ Rektörü Prof. DR. Muhammet Güven, bize düşen görevin da ona layık bir vatandaş olmak olduğunu söyledi. Güven sözlerini şöyle sürdürdü;
“Muhammed Güven, “Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıldönümü. O’nu her geçen gün büyük bir özlem ve saygıyla yad ediyoruz. Bize düşmanlardan kurtarılmış, büyük bir devlet bıraktı. Bize düşen bu devleti daha ileriye götürmek, gelişimi için daha çok çalışmak ve ona layık bir vatandaş olmak. Bütün vatandaşlarımıza da bu vesileyle başsağlığı diliyorum. Onun bıraktığı yolda daha hızlı bir şekilde ve güvenle ilerlemeye çalıştığımızı, bu ülkenin geldiği durumu gördüğümüzde de bunu başarabildiğimizi söyleyebilirim. Bütün milletimizin başı sağ olsun.”

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla