Özhaseki: “Bu milletin geleceğine kim göz koyarsa gözünü çıkarırız”

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN ARGINCIK AMATÖR SPOR TESİSLERİ VE AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE SPOR MALZEMESİ DAĞITIM TÖRENİ’NE; ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, KATILDI. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Argıncık Amatör Spor Tesisleri Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmasında, “Bu milletin geleceğine kim göz koyarsa gözünü çıkarırız onların” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Argıncık Amatör Spor Tesisleri ve Amatör Spor Kulüplerine Spor Malzemesi Dağıtım Töreni’ne; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Bakın bizler Müslüman bir Türk toplumu olarak bayrağımız devamlı göklerde dalgalansın, ezanımız her zaman okunsun diye, bağımsızlığımıza düşkün olarak canımızı her an verebilecek yapıdayız” dedi.
Referandum sürecinde gurbetçilerle yapılacak olan buluşmaların diğer ülkeler tarafından engellendiğini hatırlatan Bakan Özhaseki, “Türkiye içerisinde 40 yıldır besledikleri adi şerefsiz PKK’lılar insanları öldürüyorlar, kadınları, çocukları öldürüyorlar, Avrupa’da gezmek, toplantı yapmak onlara serbest. Ama sizin seçtiğiniz vekillerin, hükümetin temsilcilerinin gurbetçilerle buluşması ve toplantı yapması yasaklanıyor. Bu nasıl bir demokrasi anlayışı” diye tepki gösterdi.
Gençlere seslenen Bakan Özhaseki, “Değerlerinizi bilin. Dünyayı terk edin demiyorum, onlardan kopun demiyorum. Değişen evrensel değerlerden uzaklaşın demiyorum. Asla bunları söylemiyorum ama önce kendinizi bir tanıyın. Yunus’un dediği gibi içimizi bilelim önce. Kendimizi bilelim. Sonra da dünyaya açılalım ve onlarla mücadelenin yollarını da bulalım. İnşallah bizler bu terör örgütlerinin hakkından geliriz. PKK’yı bitirdiğimiz gibi FETÖ’yü de bitiririz Allah’ın izniyle. DEAŞ’ı da bitiririz. DHKP-C’yi de bitiririz. Bu milletin geleceğine kim göz koyarsa gözünü çıkarırız onların. Bu gücümüz var bu azmimiz var. Ve inşallah ileride bu ülke çok daha güçlü olarak geleceğe adım atar diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özahseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Argıncık Amatör Spor Tesisleri’nin temelini attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.