Pis işle uğraşma’ diyenlere aldırmadı, kendi işinin patronu oldu

KAYSERİ’DE YAŞAYAN 32 YAŞINDAKİ SERDAL ÇOBAN, EVİNİN BAHÇESİNE KURDUĞU 125 METREKARELİK ALANDA SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETEREK AİLESİNİN GEÇİMİNİ SAĞLIYOR. (ALİ GÖÇ/KAYSERİ-İHA)

(Fotoğraflı)

Ali Göç
KAYSERİ (İHA) – Kayseri’de yaşayan 32 yaşındaki Serdal Çoban, evinin bahçesine kurduğu 125 metrekarelik alanda solucan gübresi üreterek ailesinin geçimini sağlıyor.
Kayseri’de yaşayan 32 yaşındaki Serdal Çoban, bir fabrikada işçi olarak çalışırken ticarete atılmak istedi. Kendi işinin patronu olmak isteyen Çoban, solucan gübresi üretmek istedi. Çevresindekilerin ‘Pis işle uğraşma’ demelerine aldırış etmeyen Çoban, evinin bahçesine kurduğu 125 metrekarelik alanda solucan gübresi üretmeye başladı. 1 yılda 10 ton solucan gübresi üreterek 5 kişilik ailesinin geçimini sağlayan Serdal Çoban, kurduğu alanı genişletmek istiyor.
Çoban, “Bu işle 1 senedir uğraşıyorum. Hem geçim derdinden dolayı hem de fabrikada çalışırken zorlandığım için bu işe başladım. Bunlardan dolayı bu işe yöneldik. Daha önce çalıştığım fabrikadan çok yıpranmış bir şekilde çıktım. İlk başta ek iş olarak yapmayı düşündük. Bir tanıdığımın vasıtası ile bu işe başladık. Şu anda geliştirmeye çabalıyoruz. İlk başlarda bize ‘Gübreyle uğraşılır mı? Neden böyle pis işle uğraşıyorsun?’ dediler ama çok şükür biz bu işle uğraşmaya başladık. Bundan sonrada bu işi daha ileriye götürüp, geliştirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.