“Provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız”

Sürücü Eğitimi İşverenler Sendikası, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında önemli açıklamalar yapan Başkan Çelik, provokasyonlara karşı halkı uyararak bir an önce sokaktan çıkılması gerektiğini söyledi. Başkan Çelik, hain saldırının yaşandığı yerin kutsal bir mekana dönüştürülmemesi gerektiğini de kaydetti.
Sürücü Eğitimi İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nihat Polat ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette taziyelerini belirten ve baş sağlığı dileyen Polat, “Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.
“BİR AN ÖNCE SOKAKTAN ÇIKMALIYIZ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de hain saldırı sonrası milletimizin birlik beraberlik görüntüsü vermesinin önemini vurgulayarak, “Milletimizin bir arada olduğunu tüm dünyaya göstermesi çok önemli” diye konuştu. Acılarımızın paylaşıldıkça azaldığını belirten; ancak bu acının üzerinden nemalanmaya çalışanlara karşı da halkı uyaran Başkan Çelik, “Provokatif olaylara karşı dikkat etmemiz gerekiyor. Provokasyonlar teröristlerin ekmeğine yağ sürüyor ve onların amaçlarına hizmet ediyor. Bu acıyı hepimiz içimizde hissedeceğiz; ama bir an önce normal hayatımıza dönmemiz lazım. Bir an önce sokaktan çıkmamız gerekiyor. Çünkü sokaklar provokasyona açık alanlar. Bu konularda hassas ve dikkatli olmamız lazım” dedi.
“SALDIRI YERİ KUTSAL BİR MEKANA DÖNÜŞTÜRÜLMEMELİ”
Kaza yerinin kutsal bir mekan haline getirilmesinin yanlışlığına da dikkat çeken Başkan Mustafa Çelik, “Tabii ki halkımız samimi duygularla saldırının yaşandığı yere çiçek bırakıyor; ama bizim inandığımız değerlere uygun acımızı yaşamalıyız. Bizim inancımızda mum yakma yok. Bir mekanın kutsallaştırılması pek uygun değil. Oradaki aşırılıklar kazalara da sebebiyet verebilir. O mekana gitmek yerine bir Fatiha okumak, Tugay Komutanlığımıza taziye vermek daha uygundur” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.