REİSİN YÜZÜNDE VATAN GÜLÜŞÜ…

Ülkücü Şarkıcı Ahmet Şafak’ın PKK’lı S.tarafından bıçaklanarak 2015 yılında şehit edilen  Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4.sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu, için yazmış olduğu “Reislerde Sever” şarkısının dizelerinden bir satır….Bir şarkıyla bir insan bu kadar güzel anlatılmazdı.

Fırat’ımızı bu ülkenin bekası için şehit vermemizin 2.yılı. Yüzünde vatan gülüşü olan bu yiğidi şehit edenler aldığı ceza bir nebzede olsa yüreğimize su serpti. Ülkemizin, milletimizin, bayrağımızın, ezanımızın bekası ve huzuru için üniversitelerdeki vatan hainlerine karşı mücadele eden vatan sevdalısı Fırat’ımızı şehit eden PKK’lı Nurullah S.’ye “terör örgütü üyeliği” suçundan 15 yıl, kasten adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

Fırat Çakıroğlu cinayeti bizlere üniversitelerdeki PKK yapılanmasının çok ciddi boyutlarda olduğunu gösterdi. Bu yapılanma ne zaman bu kadar büyüdü ve Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Ege Üniversitesi’nde bir öğrenci şehit edilebilecek kadar olayların büyümesine kimler göz yumdu.  Bu yapılanmaların üniversitelerde büyümesine göz yuman hocaların eline de bilinsin ki Fırat’ın kanı bulaşmıştır.

Şehit Çakıroğlu’nun annesi Özlem  Hanım, karar sonrasında “Oğlumun mücadelesi hep kendinden sonrakiler için” dedi. Vatan sevgisi, ilk önce ailede başlar. Türkiye milliyetçi bir anne ve babaya sahip kişilerde pek rastlanamaz öyle vatan düşmanları çocuklara. Fırat Çakıroğlu, ölümüyle herkesi derinden üzerken birçok gence mücadelesiyle de örnek oldu. Kendinden sonrakiler için okuduğu okulda hainlere karşı mücadele veren bu gencin istediği olacak. Fırat’ın emanet ettiği bu vatan toprakları Fırat gibi binlerce gence emanet şimdi.

15 Temmuz darbe girişiminde gördük. Sokağa ilk çıkan vatan sevdalılarıydı.  Kimseye gösteriş olsun diye değil vatanı için attılar kendilerini sokaklara. Vatan sevgisini yüreğinde hissetmeyenler bu duyguyu bilemez. Gördük, üç kuruş için sattılar ülkelerini. Dinden bahsederken İslam dininin tasvip etmediği bütün kötü ahlaksızlıkları yaptılar. Bileklerinin hakkı olmadan hakkı olanların haklarını çaldılar, yediler. Vatan sevdalısı ayaklarına yatarak ülkesini içten içe bölmeye çalışan hainlere hizmet ettiler.

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevine geçtiğimiz hafta Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un özel kalem müdürlüğünü yapmış Kayserili Volkan Çolak, getirildi. Volkan Bey’le düzenlemiş olduğu basın toplantısında sohbet etme fırsatım olmuştu. Sayın Çolak, “Ülkücü adamdan vatan haini çıkmaz”, “Ülkücü adam ülkesini satmaz” demişti. Ve Çolak’ın Kayseri’de Ülkücü camiada çok güzel çalışmalar yapacağından da eminim. “Ülkücü adama yolda selam verilmediği zaman o adam kendinden utanmalı “demişti yanlış hatırlamıyorsam. “Ülkücü her davranışıyla topluma örnek olmalı” demişti. Yani her kurt işareti yapan ülkücü olmuyor kusura bakmayın. Ve bu konuda Sayın Çolak’la aynı fikirde olduğumuz kanaatindeyim.

Ülkücüyüm diye geçinen birçok kişi şuan ülkücülükten çok uzak maalesef. Her sakallı hoca olmadığı gibi her bozkurt yapan da maalesef ülkücü değil. Bazıları o yaptığı hareketin ne anlama geldiğini bile bilmiyor. Örneğin; bir olay çıkıyor biri bozkurt işareti yapıyor, hemen olay tüm Ülkü Ocaklarının üzerine mahal ediliyor. Kim yapmış, Ülkücü biriymiş. Ülkücü örnek olur diyoruz bu adamdan ülkücü olur mu? Ocak terbiyesi almadığı her halinden belli. Ve Sayın Başkan Volkan Çolak’ın Kayseri’de çok güzel çalışmaların altına imza atacağına olan kanaatim hala devam ediyor ve edecek. Kendisine çıktığı bu güzel yolda başarılar dilerim. Gençlerimizin bu şekilde donanımlı ve örnek insanlara ihtiyaçları var. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Ülkemiz PKK, PDY, FETÖ, DEAŞ… bir çok terör örgütü ile mücadele vermekte. Hem içerden hem dışarıdan bu kadar ülkemiz tehdit altındayken ülkemizin ülkücü terbiyesi ile yetişmiş insanlara ihtiyacı var. Rahmetli Başbuğ’un memleketi Kayseri’de daha kaliteli ülkücülerin yetişeceğine olan inancım tam. Ve ülkenin bütünlüğü için mücadele veren herkesin Allah yardımcısı olsun. Ne gidecek bir yerimiz var ne de verecek bir karış toprağımız var.

Sağlıkla Kalın….

#güldençoktan

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.