KAYSERiSPORDAN METE EKEYE BÜYÜK VEFASIZLIK

Kayserispor her anlamda kabuk değiştiriyor. Geçtiğimiz futbol sezonunun ortasında Erol Bedir başkanlığında göreve gelen yönetim, takımı ipten aldı desek yanlış olmaz doğrusu. Süper Lig’in dibine demir atarak, finansal açıdan bir batağa saplanmış olan Kayserispor’u gece gündüz demeden büyük bir uğraşla ayakta tuttu Erol Bedir. Ve Erol Başkan ve yönetimi bu uğraşının sonucunda kentin takdirini de kazandı.

Yeni sezon için de kulübe kurumsal bir kimlik kazandırmak isteyen Kayserispor yönetiminin yaptığı yenileme çalışmalarından biri de eski başkanların fotoğraflarından oluşan bir pano yapmak oldu. Kulüp idari binasının hemen girişindeki duvarda yer alıyor bu fotoğraflar. Fakat her ne hikmetse bugüne kadar bu kulübe emek vermiş tüm başkanların fotoğrafı o duvarda asılı iken, Kayserispor için maddi ve manevi birçok fedakârlık yapmış, bu uğurda yargılanmış efsanevi başkan Mete Eke’nin fotoğrafı o duvara çok görülmüş.

Yeri geldi federasyondan, yayıncı kuruluştan para gelmedi. Mete Başkan “gam yok” dedi, mağduriyeti giderdi. Yeri geldi kulübün hakkı yendi, Mete Başkan “bu kulübün hakkını yedirmem” dedi, dimdik duruşuyla tüm kente örnek oldu. Lafın kısası Mete Eke’nin Kayseri’ye ve Kayserispor’a iyilik etmekten başka bir hareketi ve hayır duası almaktan başka bir kazancı olmamıştır.

Peki, o duvara niye Mete Eke gibi bir değerin fotoğrafı asılmadı. Sanırım kamuoyunun tatmin olacağı tek cevap “ O duvar Mete Başkan’ın ağırlığını taşıyamadı” olacaktır. Zira kimse durup durduk yere yolunda giden işlere çomak sokmaya çalışmak istemez.

 Siz de tıpkı Mete Başkan gibi bu şehre gönül vermiş, taşın altına elini sokmuş bir hizmet adamısınız. Yönetiminizde de oldukça kıymetli isimler yer alıyor. Ama bu yanlışı ne bizlerin ne de Kayserispor kamuoyunun kabul etmesi mümkün değildir. Özellikle de bu vahim olayın, sizin yönetiminiz zamanında olması bizi daha da çok üzmüştür. MHP İl Başkanlığı yapmış, Kayseri halkının ve Kayserispor taraftarının gönlünde yer edinmiş, milliyetçi ülkücü camianın büyük saygı duyduğu bir isme yapılan bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir. Size yakışan o duvardaki eksikliğin tamamlanmasıdır. Unutmayın ki yürek hep kırgınlıkları hatırlar sayın başkan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.