Şanlıurfa Büyükşehir Kayseri’de deneyimlerini paylaştı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği tarafından Kayseri’de düzenlenen konferansta rol model olarak deneyimlerini paylaştı.
Toplu taşımada son 4 yılda ‘En iyi uygulama’, ‘En iyi teknoloji kullanımı’, ‘Hizmet kalitesi’ ve ‘Erişilebilirlik’ dallarında uluslararası bazda 4 ödüle layık görülen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’de yapılan konferansta rol model olarak sunum yaptı. 92 ülkeden bin 300 kurumsal üyesi bulunan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliğinin (UITP) Kayseri’de düzenlediği ‘Toplu taşımacılıkta reform ve kurumsallaşma’ konulu konferansa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire başkanlığı yetkilileri yaptıkları sunumla deneyimlerini paylaştı. Büyükşehir belediyesinin toplu taşımadaki dönüşüm çabaları ve yaptığı reformları anlatması nedeniyle konferansa konuşmacı olarak çağrılan Ulaşım planlama Müdürü Abdullah Keskin, katılımcılara Urfakart teknoloji dönüşümü ve kullanılan NFC sistemi hakkında bilgi verdi. Konferansta ‘Şanlıurfa’da dönüşüm modelinin uygulanması süreci ve deneyimi’ konulu bir sunum gerçekleştiren Planlama Müdürü Keskin, kurumsal olarak Türkiye’de ilk minibüsü kaldıran ve otobüs yolu uygulayan şehir olarak birçok alanda yenilik ve dönüşümleri vatandaşa sunduklarını söyledi. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda katılımın sağlandığı konferansta Başkan Nihat Çiftçi’nin de selamlarını ileten Keskin, “Biz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza hizmetin en iyisini sunmayı esas alan bir kadroyuz. Başkan Çiftçi’nin de önemle üzerinde durduğu ulaşım ve toplu taşıma konularında sürekli kendini yenileyen ve gelişen bir yapı içerisinde olmaya özen gösteriyoruz” dedi. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.