YGS öncesinde türbelerde yoğunluk

Yarın yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde, sınava girecek öğrencilerin aileleri, türbelerde çocukları için dua etti.
YGS’ye 1 gün kala öğrenciler son hazırlıklarını tamamlarken, öğrencilerin aileleri de türbelere akın ederek çocukları için dua etti. Kayseri’nin manevi mimarlarından Seyyid Burhaneddin Hazretleri’nin türbesine gelen aileler, Yasin-i Şerif okudu. Öğrenci velisi Zakir Karakaş, “Kızım yarın sınava girecek. Bizim de çarşıda işlerimiz vardı. Gelmişken buraya da uğrayıp kızımız için dua etmek istedi. Biliyorsunuz, Seyyid Burhaneddin Hazretleri Kayseri’nin manevi mimarıdır. Böyle günlerde herkes geliyor. Sınav günlerinde ve özel günlerde Kayseri halkı buraya çok geliyor. Çocuklar artık sınavlara girerken zorlanıyorlar. Sınavı kazandıktan sonra okumak zor, bitirdikten sonrada bir yere yerleşmek çok zor. Bu durumda da aileler tarafından böyle manevi bir destek isteniyor” ifadelerini kullandı.
Kayseri’de yarın yapılacak YGS’de 17 bin 516 öğrenci ter dökecek. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.