SOYSAL’DAN KADINLARA “SİYASET YAPIN” ÇAĞRISI

Kayseri MHP İl Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği “Kadınlar Büyüsün Türkiye Güçlensin” 1. Sempozyumu MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay’ın katılımı ile  gerçekleştirildi. Sempozyum MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay’ın yanı sıra MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, MHP Kayseri Milletvekilleri İsmail Özdemir ve Baki Ersoy, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Serap Şule Kalın, MHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Özge Soysal, MHP Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın, MHP Melikgazi Kadın Kolları ve Yönetimi, MHP Kocasinan Kadın Kolları ve Yönetimi, çok sayıda partili ve Kayserili kadınların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

“Türk kadını siyasette de hak ettiği yere gelecek”

Kayseri MHP İl Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği “Kadınlar Büyüsün Türkiye Güçlensin” 1. Sempozyumu katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Gültepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sempozyumda konuşan MHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Özge Soysal kadınlara siyaset yapın çağrısında bulundu. Ülkemizin parlak bir gelecek için bilinçli kadınlara ihtiyacı olduğunu belirten Soysal; “Mutlu Kadın, Huzurlu Türkiye demektir. Unutulmamalıdır ki kadın gelişirse toplum gelişir. Bu sebeple ben de Türk kadınının hak ettiği değeri görmesi için partimden aldığım destekle, tüm hemcinslerimi, aramıza siyaset yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde Milliyetçi, bilinçli, duyarlı ve farkındalığı yüksek kadınlarımıza ihtiyacımız var. Bizler birlikte olduğumuz sürece kadınlarımızın aile yaşamında, eğitimde, sanatta, sporda, iş dünyasında, sosyal yaşamda ve ekonomide olduğu gibi, siyasette de hak ettikleri yere geleceklerine inancım tam. Ki bunun en büyük örneğini bize Kadın Kolları Genel Koordinatörümüz, Ankara Milletvekilimiz, Nevin Başkanımız veriyor. Her şeyden önce evlatlarına annelik görevini, mesleki anlamda işinin ehli olarak eczacılığı, siyasetin içerisinde Genel Başkanımızın Başdanışmanlığı, Kadın Kolları Genel Koordinatörlüğü, milletvekilliği ve MYK üyeliği görevini aynı anda son derece başarılı bir şekilde yürüterek bir Türk kadınının ister ve azmederse neler başarabileceğini bize gösteriyor. Kendisine huzurlarınızda rol modelliği için ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Buradan gelecek yıllara kutlu bir manzume bırakıyoruz”

 

Kadınlar Güçlensin Türkiye Büyüsün 1.Kayseri Sempozyumu’nda konuşan MHP MYK Üyesi Serap Şule Kalın, “Bizim Kadınımız; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş felsefesini benimsemiş, yaşadıkça öğrenen, öğrendikçe değişen ve gelişen, başı dik, sağlam karakterli, Vatanımıza neden “Anavatan”, doğduğumuz topraklara neden “Anayurt”, dilimize neden “Anadil”, yasamıza neden “Anayasa” denildiğini manasıyla kavramış, evini yuva, toprağını Vatan yapan, vitrin süsü değil, vitrinin ta kendisi olan kadınlardır. Kutlu bir manzume bırakıyoruz yine bugün bu salondan 2019’un Aralık ayının yedisinden, 2023’lere, 2053’lere ve dahası 2071 ‘lere Elif duruşumuzla, Tomris fıtratımızla. Surları oklarken de, kaleleri fethederken de Tomris’in, Terken Hatun’un, Nene Hatun’un, Raziye Sultan’ın ,Hatice Anamızın ruhunu mihmandar ettik yolumuza, İmanımız da ,sevdamızda hep zaferedir dedik daim tevekkülle. İstiklal marşının 571 hecesindeki imanımıza sarılarak , 1453 harfinden tesbih tesbih fetih diledik her yola çıkmalarımızın ardından. Bir gün olsun vazgeçmedik Başbuğumuzun doktrinlerine ve paradigmalarına olan bağlılığımızdan. Adımlarımızı atarken bazen engellerle karşılaşsak da milim oynamadık sıratı müstakim üzre gittiğine, yol aldığına emin olduğumuz Liderimizin, Büyüğümüzün ,Genel Başkanımızın yolundan. Sevgiyle, aşkla, heyecanla ve her daim umutla çıktık çıktığımız her yola. Her yolu adımlarken önce Allah’a sonra yüreğimizdeki sevdaya sonra da yanımızdaki yol arkadaşlarımıza güvendik. Her yolun başında kim var diye bakmadan “Ben Varım” diyenlere sardık gönlümüzü. Ellerimizi semaya kaldırırkendua idi dilimizdeki, sonra çelikten bir Bozkurttu ipeklere sarılmış, haine yumruk, mazluma şefkatli dokunuş olacak.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Sempozyum protokol konuşmalarından sonra video gösterimleri, geçmişten günümüze Türk kadın kıyafetleri defilesi, bağlama dinletisi ve Türk tarihinde iz bırakan kadınlar fotoğraf sergisiyle son buldu. HABER:SELMA KÖSEDAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.