THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan çalışanlara müjde

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, rekor bir bayram yaşadıklarını belirterek “Bayram tatilinin 10 güne çıkartılmasını biz de vatandaşlarımız gibi büyük bir mutlulukla karşıladık” dedi. Aycı, THY çalışanlarına da müjde vererek “Bu bayram maaş avanslarını arife günü mutlaka alacaktır” açıklamasını yaptı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycıdan çalışanlara müjde

Türk Hava Yollar Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Atatürk havalimanında görev yapan gazetecilerin bayramını kutlamak için basın odasını ziyaret etti. Gazetecilerle sohbetler eden İlker Aycı, Türk Hava Yolları çalışanlarına maaş müjdesi verdi. Basın odasında açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı “Bir müjdemiz daha var. Çalışanlarımızın bu alın terini, uçucu personelimizden yer hizmetlerine kadar tüm personelimize, teknisyenlerimize, her alanda çalışan tüm personelimize THY ailesinin tüm mensuplarına bu müjdeyi vermek istiyorum. Çok önemli bir mesafe kat ettik. Kendi rekorlarımızı kırıyoruz. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Çalışanlarımıza bu emeğinden dolayı arife günü maaş avanslarını yatırıyoruz. Bunu bir gelenek haline getireceğiz. Bu bayram THY çalışanları maaş avanslarını arife günü mutlaka alacaktır. Maaşlarının yüzde 80 gibi bir kısmını o gün alacaklardır. Böylece gerek kurban görevini yerlerine getirebilsinler. Buna da biz de biraz katkıda bulunursak mutlu olacağız. Bundan dolayı bizimle iş birliği yapan sendikalarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

10 günlük tatilden vatandaşlar gibi kendilerinin de mutluluk duyduğunu söyleyen Aycı, “ Rekor bir bayram yaşıyoruz. Bu nedenle gururumuzu ifade etmek isterim. Bayram tatilinin 10 güne çıkartılmasını biz de vatandaşlarımız gibi büyük bir mutlulukla karşıladık. Çünkü vatandaşlarımızın hem mübarek hac döneminde, hem de Kurban Bayramı öncesinde tatil öncesi yapacakları seyahatlerinin iyi yönetilmesi görevinin bilincindeyiz. Bu gün bin 545 seferle, yaklaşık 245 binden biraz daha fazla yolcuyu taşımış oluyoruz. Bunun 93 bin 500 civarı Atatürk Havalimanı çıkışlı. Bu anlamda Atatürk Havalimanında 90 binin üzerine çıkılması da ayrı bir rekoru gösteriyor. Böylece rekorların kırıldığı bir bayramı yaşayacağız. Bu bayram süresince tabi ki kapasite limitlerimiz sonuna kadar zorlanacak. Biz de bunun farkında olduğumuz için yolcularımızın talebini göz önüne alarak elimizdeki uçak seviyesini maksimuma çıkartarak ek seferler planladık. Özellikle yoğun ziyaret edilen Bodrum Milas, Antalya, Dalaman, Trabzon gibi yörelerimize ek seferler koyduk. Bu ek seferlere personel takviyesi de yaparak, havalimanlarında gerekli tedbirleri de aldık. 7-24 görevinin başında olan çalışanlarımızla vatandaşlarımıza bu süreci en süratli, en konforlu olarak geçirmelerini sağlayacağız” diye konuştu.

Çift haneli büyümenin gerçekleştiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, “THY’de çift haneli büyüme gerçekleşti. Yılsonu hedeflerimizde yukarıya doğru pozitif anlamda bir güncelleme olacak. KAP’a da bunu açıkladık” dedi.  -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.