TÜRKMEN AİLELER MELİKGAZİ HASTANESİNDE İFTARDA BULUŞTU

Irak’ta yaşanan şiddet olayları nedeniyle Kayseri’ye göç etmek zorunda kalan Türkmen aileler Özel Melikgazi Hastanesinde verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kayseri’de oldukça zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren Telafer Türkmenlerinden oluşan bir gurup aile Melikgazi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekimi Uzm.Dr. Mustafa Demirel’in misafiri oldular. Doktor Mustafa Demirel, hem soydaş hem de dindaş olan Türkmenlerin her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, “ Irak’ta yaşanan çatışma ve şiddet nedeniyle yurtlarını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimize sahip çıkmak onların sıkıntılarını gidermek hepimizin görevidir. Bizde Özel Melikgazi Hastanesi olarak soydaşlarımızla Mübarek Ramazan ayında birlikte iftarımızı açmak, onlarla sohbet etmek istedik. Davetimize icabet ettikleri için kendilerine teşekkür ederim” dedi.

İftar yemeğine katılan Türkmen ailelerle tek tek ilgilenen ve sohbet eden Mustafa Demirel  özellikle çocuklarla yakından ilgilendi.
Hastane personelini de bulunduğu iftar yemeği sonrasında dualar edilirken, Türkmen Aileler Melikgazi Hastanesi ve Başhekim Mustafa Demirel’e teşekkür ettiler.-KB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.