Su Topu U15 Erkekler, Bölgesel Lig mücadeleleri hafta sonu Atatürk Spor Kompleksi Olimpik Yüzme Havuzu’nda 8 takımın katılımı ile gerçekleştirildi.

İlimizden 5 takımın katıldığı müsabakalara Mersin, Konya ve Antalya takımından da birer kulüp katıldı. Toplam 8 takımın mücadele ettiği karşılaşmalar sonrasında birinciliği elde edecek takım, 2.Lig’e yükselecek. Müsabakaların ilk maçında kaysersi derbisi oynanırken, Kayseri Olimpik ile Zirve Opal takımları karşı karşıya geldi. Mücadeleyi, 18-0’lık skor ile Kayseri Olimpik ekibi kazandı. Günün ikinci maçında, Selçuklu Belediye ile Kayseri Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğü takımları karşılaştı. Mücadeleyi, 25-3’lük skor ile Selçuklu Belediye kazandı. Müsabakaları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Su Topu İl Temsilcisi İsmail Alsaç ile birlikte izledi.

ALSAÇ, “Su topu branşının bütün kategorilerinde Kayseri’yi temsil eden en az bir takım bulundurmak istediklerini kaydetti.

Alsaç açıklamasının devamında, “Su Topu U15 Erkekler Bölgesel Ligi müsabakalarına başladı. İlimizi temsilen 5 takım burada mücadele edecek. Müsabaklar, cumartesi ve Pazar günü devam edecek. Burada birinci olan ekip, 2.Lig’e yükselme hakkı elde edecek. Katılımcı takımlara başarılar diliyorum” diye konuştu. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla