Vesayet rejiminin toprağın dibine gömülmesi lazım

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Vesayet rejiminin toprağın dibine gömülmesi lazım” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm Konutları Tapu Dağıtım ve Temel Atma Töreni’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Ülkemiz dünyanın en güzel coğrafyalarından birisidir ama dezavantajları da var. Deprem gibi bir gerçeğimiz var. İnsanları öldüren deprem değil, depreme dayanıksız yapılardır. Bu konuda büyük gayretler içerisindeyiz” dedi.
Bakan Özhaseki, “Referandum sürecindeyiz. Sandık başına gidiş çok önemli. Bu seçim diğer seçimlerden daha da önemlidir. 2 başlı sistem Türkiye’de yürütülemiyor. Bazen Kılıçdaroğlu ‘Uçağı da 2 pilot götürüyor’ diyor. Evet, 2 pilot götürüyor ama 1. Pilotun sözü dinleniyor. Eğer bu ülkenin kalkınmasını istiyorsak çok güzel projelere ihtiyacımız var. İstikrar olmazsa yabacılar dışarından sermaye getirmez. Büyük projeler olmaz. Artık vesayet rejiminin toprağın dibine gömülmesi lazım” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen program, tapular dağıtılması ve konutların temelinin atılmasıyla sona erdi. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.