YENİ BAŞKAN YILMAZ ÜÇKAN

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu’nda yeni başkan Yılmaz Üçkan seçildi.Yapılan seçimde toplam 249 oy kullanılldı.  2 oy geçersiz sayılırken Ali Yavuz 123, Yılmaz Üçkan 124 oy olarak bir oy farkla yeni başkan oldu.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu iki aday ile gerçekleştirildi. Yapıılan seçimde 249  boy kullanıldı. Seçimde 2 oy geçersiz sayılırken Yılmaz Üçkan 124 Ali Yavuz, 123 oy aldı. Bir oy farkla seçimi kazanan Yılmaz Üçkan, yeni başkan oldu. Yılmaz Üçkan seçim sonrası yaptığı açıklamasında, “Biz ilk önce dualara sonra oylara talip olduğumuzu söyledik. Bundan sonra şehit ve gazi ailelerimizin her zaman yanında olacağız. Verdiğimiz vaatleri görevimiz sürecinde hepsini yerine getireceğiz. Bizleri bu göreve layık gören herkese teşekkürlerimi iletirken Allah herkesten razı olsun.”diye konuştu. Yeni başkan Yılmaz Üçkan, seçim öncesi yaptığı konuşmasında , “Şehit ailelimizin evlerini ziyaret etmek istiyoruz. Şehit ailelerimizi ve gazilarimizi belli kurallar çerçevesinde toplayarak bir gönül sohbeti yaparak bilgi alışverişi yapara k eksikliklerimizi görmek ve onlara görevimizi layıkıyla yerine getirdiğimizi söyleyebilmek ve yapılan eleştirilerileri değerlendireceğiz ve üzerimize dülşen görevi yapacağız. Belden aşağısı tutmayan gazi arkadaşlarımız var. Onları ziyaret edeceğiz, onlar bize değil biz onlara gideceğiz. Şehit çocuklarımızı ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite olmak üzere burslara bağlanacak Allah’ın izniyle. Bu kanuni bir şekilde de şuan hazır. Allah nasip ederse şehitlerimiz için yıl içerisinde mevlit okutacağız. Sosyal etkinlikler düzenleyerek ailelerimizin bu etkinliklere katılmasını sağlayarak ruhsal açında da yanlarında olacağız. Çünkü şehit ve gazi ailelerimizin ruhsal durumları bizler için çok önemli.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.