YEŞİLAY TENİS TURNUVASI BAŞLADI

Yeşilay Kayseri Şubesi tarafından Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tenis kortunda düzenlenen ve on gün sürecek olan turnuva 118 sporcu ile başladı.

“Bağımlı Kalma Sporla Kal” parolasıyla yapılan turnuvanın açılışına AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Eski Kayseri AK Parti Milletvekili Yaşar Karayel, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Yeşilay Kayseri Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çöl, Birlik Vakfı Kayseri Şubesi Başkanı Mehmet Adıgüzel, uluslar arası müsabakalarda derece elde eden sporcular antrenörler ve tenis turnuvasına katılacak olan sporcular katıldılar. AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Eski Kayseri AK Parti Milletvekili Yaşar Karayel yaptıkları konuşmada “1920’den itibaren sağlıklı yaşam için mücadele eden Yeşilay cemiyetininin bu tür organizasyonla sağlıklı nesillerin daha da artmasına katkı sağladıkları aşikar. Vatanını milletini bayrağını seven nesiller hepimizin ortak arzusu” diye konuştular. Yeşilay Kayseri Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çöl, “Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile istişare ederek bu turnuvayı organize ettik. Bu kadar katılım beklemiyorduk. Bu kadar gencimizi görünce ben çok mutlu olduk. Sağlıklı nesiller yetişmesi için 1920’den beri mücadele eden Yeşilay bu kapsamda gençlerimizi spora da yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını hedeflemektedir. Bu tür turnuva ve etkinliklerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu. NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.