YUFKA AÇMAK ÖZEN GEREKTİRİYOR

Babadan kalma 50 yıllık bir yufka firmasını işleten Ramazan Sanık (48) kendisi de 36 yıldır yufka işini yürüten biri olarak, taze ve kaliteli yufkalar için gazetemize açıklamalarda bulundu.

“Yapan kişinin ustalığı en önemli etkendir”

Marketlerde satılan yufkaların tam anlamıyla taze olmadığını belirten Ramazan Sanık, güzel ve taze yufka isteyen hanımların, istedikleri kaliteyi sadece deneyimli ve kendini kanıtlamış yufkacılarda bulabileceklerini dile getirdi. Taze ve kaliteli yufkanın sırrının ise ustalığın düzgün geçmesinden kaynaklandığını kaydeden Ramazan Sanık: “Malzemeler ve yapan kişinin ustalığı en önemli etkendir bir yufkanın iyi olması için. Öyle kolay bir işte değildir yufka açmak, muhakkak emek vermek ve özen göstermek gerekir. Bu yüzden de yufka kullanarak yaptığınız besinlerin kaliteli ve güzel olmasını istiyorsanız, muhakkak deneyimli, kendini kanıtlamış ve bilinen bir yufkacıdan temin etmelisiniz yufkalarınızı” ifadelerini kullandı.

Haber: GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.