Anadolu’nun en modern geri dönüşüm tesisi açılıyor

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 12 Kasım Cumartesi saat 14.00’de gerçekleştirilecek olan Hasanarpa Mahallesi’ndeki geri dönüşüm tesisi KAYÇEV’in açılışına tüm Kayserilileri davet etti.
Kocasinan Belediyesi, sosyal belediyecilik ilkesiyle hareket ederek, çevreye ve insana verdiği değerle örnek işler yapmaya devam ediyor. Kocasinan Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve kısa adı KAYÇEV olan Çevre Teknolojileri ve Enerji San. Tic. A.Ş’nin resmi olarak açılışı yapılacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, son teknolojiyle donatılmış Anadolu’nun tek ve en modern geri dönüşüm tesisi KAYÇEV’in Türkiye’ye örnek olacak bir proje olduğunu söyledi.
Başkan Çolakbayrakdar, “Doğayı ve çevreyi korumak için sürekli yeni projeler üretiyoruz. Sadece Kocasinan için değil, daha temiz çevre ve daha yaşanabilir Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemizin ekonomisine katkı sağlamayı belediye olarak biz görev addediyoruz. Geri dönüşüm; bir nevi ‘gelecek’ demektir. Geri dönüşümün ülke ekonomisine ve doğaya katkıları yadsınamaz. Kağıt, metal, plastik, cam, kompozit ambalaj ve katı atıkları geri dönüşüme kazandırıyoruz. Böylelikle gelecek nesillere daha temiz Kocasinan bırakmak için çevre duyarlılığını artırmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede Kocasinan Belediyesi tarafından Hasanarpa Mahallesi’nde 55 bin metrekare alan üzerinde kurulan Anadolu’nun tek ve en modern geri dönüşüm tesisi KAYÇEV’in 12 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’ de temel atma törenini gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar sözlerini “Tüm hemşehrilerimi törenimize davet ediyorum. Şimdiden Kayseri’ye hayırlı uğurlu olsun.” Diye noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.