GÜREŞÇİLER ŞAMPİYONA İÇİN TERLEDİ

Hafta sonu Güreş Eğitim Merkezi Spor Salonu’nda yapılan 12 – 13 Yaş Mini-1 Serbest Güreş

Türkiye Şampiyonası için il seçmesi müsabakaları salonu dolduran seyircilerin de hiç durmayan destekleri  ile  tamamlandı.

Yapılan müsabakalara Denge Demir Kulübü, Buğdaylı Spor Kulübü, Pınarbaşı Spor Kulübü, Tomarza YİBO, Talas Gençlik Spor Kulübü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Etkinlikleri Kulübü, Yeşilhisar Belediye Spor Kulübü ve Ferdi olarak çok yoğun bir katılımın olduğu müsabakalar kıran kırana geçti. Sıkletlerinde birinci olup ilimizi 01-02 Nisan 2017 tarihleri arasında Mersin ilindeki Türkiye Grup Şampiyonasında temsil edecekler. Yapılan müsabakalar sonucunda 23-26 kiloda Tunus Emre Nahit, 29kiloda Molla Kaan Taşçı, 32 kiloda Mustafa  Kışlak, 35kiloda Mehmet Karagülle, 38 kiloda Ömer Polat, 42 kiloda Gürkan Tamer ,47 kiloda Faik Çilsal, 53 kiloda Toygun Altop, 59 kiloda Enes Duran, 66 kiloda Hüseyin Alp Taşkale,75 kiloda Furkan Sezer, 75-90 kiloda Bekir Bağ şampiyon oldular. Müsabakalar sonrası açıklama yapan Kayseri Güreş İl Temsilcisi Naci Doğan, “İlimiz güreşinde ki bu atılımda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Murat Eskici ile Spor Şube Müdürümüz Sayın Yakup Deliktaş katkıları çok fazla oldu. Ayrıca Antrenörlerimiz, hakemlerimiz ve idarecilerimiz gizli kahramanlar.  Emeği geçen herkese Ata sporumuz adına minnettarız” dedi. İLYAS KAPLAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.