Kayseri Valiliği’nden şehit aileleri ve yakınlarına iftar yemeği

Kayseri Valiliği tarafından şehit aileleri ve yakınlarına iftar yemeği verildi.

KAYSERİ VALİLİĞİ TARAFINDAN ŞEHİT AİLELERİ VE YAKINLARINA İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ. 

Vali Süleyman Kamçı’nın ev sahipliğinde özel bir salonda düzenlenen iftar yemeğine, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12.Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, Vali Yardımcıları Mehmet Emin Avcı, Baha Başçelik, M. H. Nail Anlar, Zekeriya Güney, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Sevim, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, kamu kurum ve kuruluşlarının il ve bölge müdürleri ile şehit aileleri ve yakınları katıldı.
İftar yemeğinde bir konuşma yapan Vali Kamçı, tarih sahnesinde, dünden bugüne, aziz şehitlerimizden aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve beraberlik içerisinde varlığımızı sürdürdüğümüzü ifade ederek, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize ise huzurlu ve mutlu bir ömür diledi.


Şehitlerimizin bizlere emaneti olan bu güzel topraklara sahip çıkmanın, gelecek kuşaklara gönenç içinde bir ülke bırakmanın, ülkemize ve şehitlerimize karşı en büyük görevimiz olduğunu vurgulayan Vali Kamçı, şöyle devam etti:
“Sizler dinini, vatanını, milletini, sevdiklerini muhafaza etmek için aziz canını Allah’a teslim etmiş olan şehitlerimizin bizlere bıraktığı en değerli emanetlersiniz.Ramazan ayında bulunduğumuz bu anlamlı günlerde Allah’tan tüm şehitlerimize yeniden Rahmet, siz kıymetli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.”
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak şehit ve gazi yakınlarımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade ederek, bu güzel iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.
Konuşmaların ardından Vali Kamçı, şehit ailelerive yakınlarının sorunlarını dinleyerek, onlarla fotoğraf çektirdi. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.