MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Makine Mühendisleri Kayseri Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle hafta sonu kadın üyelerini kahvaltıda buluşturdu.

8 Mart’ın hafta içine denk gelmesi münasebetiyle ilk hafta sonu bir araya gelen Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi’nin kadın üyeleri kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı’da konuşan Makine Mühendisleri odası Bayan Üye Komisyon Başkanı Berrin Eyidemir, “8 Mart dünya kadınlarının özgürlük ve eşitlik içinde yaşamayı gündeme getirdikleri güzel bir gündür.  8 Mart kadınların pozitif ayrımcılık istediği bir gün değildir.  Kadın haklarının insan hakları ile bağdaşlaştırılmasını istiyoruz.  Kadınların ekonomik, kültürel, siyasal alanda kendilerini ifade edebilecekleri bir ortamda yaşamalarını istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk Kadınlara bir çok alanda yenilik getirmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk açılışında 17 üye ile başlamıştır.  Bir yıl sonra üç buçuk milyona ulaşmış. Kadınlarımız öğretmen olmuş, kadınlarımız pilot olmuş, kadınlarımız doktor olmuştur yani kadınlarımız kadın olmuştur. Kadınlar Mustafa Kemal Atatürk’e minnettar olmuştur. Uygar ve sağlıklı bir toplum için kadınlara her zaman ihtiyaç vardır.  Kadınları bir gün değil her gün güzelliklerle anmalıyız. Atamıza layık bir Türk kadını olarak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bütün cumhuriyet kadınlarımıza selam olsun” dedi.

KARA, KUTLU OLSUN

Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serdal Kara, “Herkese hoş geldin diyerek başlamak istiyorum. Makine Mühendisleri Odası Kadın üyelerimize hoş geldiniz diyerek başlamak istiyorum.  Şubemizin organize ettiği bu günde aramızda olduğunuz için yönetim kurulu olarak çok mutluyuz.  Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanımız Ankara’da Genel merkezde bir toplantıda olduğu için kendisinin ve yönetim kurulu adına size hoş geldiniz deme şerifini ben yerine getiriyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özellikle sizin gibi çalışan, aile ekonomisine, ülke ekonomisine katkıda bulunan, hem anne hem de ülke konusunda söz sahibi olarak hepimizin saygı duyması gereken kişilersiniz. Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi olarak 250 kadar kadın üyemiz bulunuyor ve bundan çok mutluyuz.  Bu sayının giderek artması konusunda öğrenci üyelerimize özellikle üniversite tercihlerinde makine mühendisliğini tercih etmeleri gerektiği konusunda fikir vermelerini istiyoruz. Bugün bu organizasyonun yapılmasında Bayan Üye Komisyon başkanımız Berrin hanım ve şubede görev yapan bayan personelimiz çok emek sarf ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Berrin hanımın dediği gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde kadınlara verilen hakların daha iyi şartlara ulaştığı zamanlara geliyoruz.  Bizde önce kendi odamızın meclisinde sonra ülke meclisinde daha çok kadın üye görmek istiyoruz. Geldiğiniz için teşekkürler ediyorum. Katılımınız bizi çok memnun etti” dedi. İLYAS KAPLAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.