Tramvayda Başkan var

Talas’taki yatırım ve hizmetleri takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, incelemelerin ardından tramvaya binerek vatandaşlarla bir süre yolculuk etti. Başkan Çelik’e Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da eşlik etti.

 
Başkan Çelik, duraklarda yolcuları karşıladı ve yeni araçlarla ilgili vatandaşa görüşlerini sordu. Öğrencilerle de bol bol sohbet eden Başkan Çelik ve Palancıoğlu’nu tramvayda gören yolcular şaşkınlık yaşadı.
14 YENİ ARAÇ GELDİ
Raylı sistemin filosunu yeni araçlarla büyütmeye devam ettiklerini söyleyen Başkan Çelik, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:
“Bozankaya firmasına 30 yeni araç siparişi verdik ve bugüne kadar 14 aracı teslim aldı. Kalan 16 araç da 2017 yılının ilk yarısında teslim edilecek. Yüzde yüz yerli tasarımla yapılan modern raylı sistem araçları Ulaşım A.Ş. tarafından önce emniyet ve performans testlerine tabi tutuluyor, ardından da sefere alınıyor. Yeni raylı sistem araçlarının sefere alınmasıyla birlikte sefer sayıları artırılacak ve böylece konforlu ve rahat ulaşım daha seri bir şekilde devam edecek.”

2 (İHA/KAYSERİ-İHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.